Stěhování na Vánoce


Na některé události v životě nemáme tak silný vliv, že bychom je mohli korigovat podle svého uvážení. Je to například termín stěhování, kdy o něm rozhodují jiní lidé. Můžete se dostat do situace, kdy vám skončí nájemní smlouva a vy se musíte přestěhovat v zákonné výpovědní lhůtě, někdy vás může pronajímatel za úplatu požádat přestěhovat se dříve, anebo jste si právě vyhlédli dům na venkově, který jste zakoupili, a jeho majiteli se zas hodí váš městský byt, takže termín stěhování vyjde koncem roku do období Adventu či Vánoc.

silnice v zimě

Na svátky raději ne – je-li to opravdu možné, a většinou to tak vyjde, nestěhujte se přímo den před Štědrým dnem nebo dokonce na Štěpána, v těchto dnech byste si měli dopřát klid nejen vy, ale i stěhováci. Posuňte termín nejlépe před svátky, nikoli až po nich, protože se alespoň budete těšit na Vánoce v novém prostředí, a navíc to již budete mít za sebou. V ideálním případě by to mohlo být tak kolem šestnáctého prosince. Budete tak mít i více času na proces zabydlování, a ten bývá mnohem obtížnější, než samotný stěhovací proces a balení věcí. Na co byste však neměli zapomenout, aby i to vaše stěhování dopadlo dobře?

zimní atmosféra

Parkovací místo – v přípravné fázi před stěhováním v Praze se mohou přihodit různé maléry, ale nesmí jít vyloženě o totální fiasko. Kupříkladu pokud vám zrovna dojde balicí materiál, máte málo krabic nebo jste zapomněli koupit něco k večeři, není problém zajet do supermarketu a nějaké krabice odtud vyzvednout, a zároveň koupíte něco k snědku, anebo si objednáte pizzu a krabice s bublinkovou fólií si objednáte přes e-shop i s dopravou, ale co by byl vyloženě velký průšvih, je zapomenout na parkovací místo pro stěhovací vůz. V Praze je to vysloveně tragédie. Musíte o parkování pro stěhováky požádat městský magistrát s třicetidenním předstihem! Toto je zákonná lhůta na vyřízení žádosti ze strany úředníků.