Proč dát raději přednost domu typu bungalovu

Máte v plánu pořídit si rodinný dům a ukončit pobyt v městském bytě? O takovém činu sní mnoho jednotlivců i rodin, a ti také přemýšlí, jakému typu domu dát přednost. Jestliže se rozhodnete pro bungalov, bude to rozhodně dobrá volba.

Více světla na zahradě

Šlechta si od doby renesance v podstatě až dodnes staví sídla tak, aby je obklopoval rozsáhlý park. Nemusí to být čistě z rozmařilosti, i když možná trochu ano, ale uvědomte si, že volná prostranství kolem domů poskytují mnohem více energie, než tam, kde jsou lidé sevřeni blízkými budovami. Vyjdete-li ze zámeckého interiéru na nádvoří a posléze se začnete procházet parkem, zjistíte, jak velký význam má slunce nad hlavou a modrá oblaka, a v zásadě vám nijak nevadí, že zámek je vystavěn do značné výšky dvou až tří pater.

obývací pokoj

Vysoká zámecká budova do rozsáhlého parku zapadne přímo dokonale, ale kdybyste zámek posadili do běžného rozměru zahrad rodinných domů, připadali byste si v jeho okolí jako v krabičce od sardinek. A na tomto efektu staví svůj úspěch 5 kk bungalov. Přízemní bungalovy dobře zapadnou i do menších zahrad, protože nejsou vysoké, a nevrhají velký stín kolem sebe, takže je okolní terén dobře prosluněný. Nebudete se tu cítit sevření tak, jako kdyby měl dům ještě jedno patro navíc.

interiér domu

Výhody bungalovů u nemocí a úrazů

Nikomu z vás samozřejmě nepřejeme ani onemocnění, ani úraz, ale život na této planetě není jednoduchý a stává se, že se někdy podobná nepříjemnost objeví. Jestliže vás zastihne i docela obyčejné nachlazení nebo lehčí chřipka, budete rádi, když zalehnete do postele, a nemusíte zdolávat dlouhá schodiště do patra. V tu chvíli vám přijde vhod ložnice umístěná ve shodné výšce, jako kuchyně a toaleta či koupelna.

Ještě více markantní je to u zlomenin, kdy je každá větší překážka velkým problémem, a chůze po schodech u zlomené nohy není rozhodně nic příjemného. V bungalovech žádná schodiště nenajdete, za těmi se pak musíte vypravit třeba na rozhlednu.